Mateřská škola, Sady Pionýrů, Lovosice

Zpět do galerie

Autory díla je kolektiv dětí z Mateřské školy Lovosice, třída Krtečci

Na návštěvě u seniorů v Hezkých domech

Amálka bydlela celý život v Lovosicích. Její rodiče měli pole, na kterém trávili společně s kamarády
a jejich rodiči hodně času během celého roku. Práce na poli byla pěkná dřina, ale i legrace. Sázení
a vybírání brambor není vůbec lehká práce, dříve si lidé vzájemně pomáhali a dělali to s radostí. Dnes je to vše jiné.
Jednou při vybírání brambor kamarádka Alena pěkně ječela a víte proč? Přes nohu jí přeběhla myš. To se stávalo často. Myši přece k poli patří. Odměnou večer všem bylo vždy opékání brambor a jablíček a zpívání písniček . Někdy se stalo, že s kamarádkami přespaly ve stanu. To bylo velké dobrodružství, dnes na vše seniorka Amálka vzpomíná s úsměvem.

Jak říká, pokud máte dobré kamarády, važte si jejich přátelství. Pomáhejte si navzájem a buďte na sebe hodní.

Amálie Mohrová, 93 let

Celý svůj život žije v Lovosicích a má dva syny. Pracovala v závodě Deli, kde nasávala vůni všelijakých sušenek a dobrot a zažila mnoho různých zážitků. Dnes ve stejné firmě pracuje její vnučka, která jí do domova seniorů nosí různé sladkosti. Paní Amálka tráví nejvíce času se svými vnoučaty, ráda cvičí na rotopedu, maluje a je velmi společenská.

Jak se nám tvořilo?

Při společných setkáních si děti se seniory hrají různé společenské hry, zpívají písničky, děti jim vyrábějí papírová přání, ozdoby na vánoční stromeček, kytičky ke Dni matek aj.
Radují se ze společných zážitků. Stařečkové s velkou chutí vzpomínají a vypráví o všem, co ve svém životě v průběhu svého zaměstnání a života zažili. Děti vždy pozorně naslouchají vyprávění jejich příběhů. Do Hezkých domů za seniory docházíme s dětmi již několik let a je to vždy velice milé setkání plné legrace, někdy i dojemných slziček.